Дозвілля, відпочинок

У місті  Охтирка функціонує 8 закладів культури.

У комунальному закладі «Охтирський міський центр культури і дозвілля»  працює 17 гуртків художньої самодіяльності та 1 любительське об’єднання.

З метою естетичного виховання дітей та учнівської молоді в місті діє два початкових спеціалізованих мистецьких  навчальних  заклади: Охтирська дитяча музична школа  та Охтирська дитяча художня школа.

Охтирська міська централізована бібліотечна система включає в себе центральну бібліотеку, центральну дитячу бібліотеку, бібліотеку-філію для дорослих і  бібліотеку-філію для дітей та має бібліотечний фонд понад 97 тисяч примірників. У бібліотеках працюють 7 різновікових клубів та гуртків,  4 центри  вільного доступу до Інтернету та 2 пункти доступу до інформації органів державної влади. У центральній бібліотеці діє пункт Європейської інформації.

Достовірним зберігачем історії від минувшини до сьогодення є комунальний заклад «Охтирський міський краєзнавчий музей», який має понад 11 тисяч предметів основного фонду. Заклад з початку року відвідали  6,1 тис. осіб, проведено 152 екскурсії по музею, 23 прогулянки містом, прочитано 64 лекції, працювало 9 виставок.