Економіка

  У місті досить потужно розвинута харчова промисловість. Представлені  підприємства з якісною продукцією у сфері м’ясної промисловості, у сфері молочних виробів, хліба та хлібобулочних виробів, виробництва солоду, безалкогольних напоїв, питної води  та пивоваріння. На основних підприємствах харчової промисловості міста працюють близько 1,3 тисячі людей.

Найбільшими підприємствами міста є:

ПрАТ «Охтирський пивоварний завод» - спеціалізується на виробництві солода, пивоваренні, виробництві безалкогольних напоїв та питної води. Для виробництва продукції   використовується  високоякісна сировина, яка в поєднанні з розробленою рецептурою, дозволяє отримувати особливі сорти пива, безалкогольних напоїв які завоювали визнання споживача. Охтирський пивоварний завод з 1997 року є невід'ємною частиною корпорації «Оболонь». Підприємство має мережу фірмової торгівлі (5 магазинів), де можна придбати продукцію та рекламну атрибутику заводу.

•   ТОВ "Охтирська молочна промислова компанія «Славія» -  одне з найбільших підприємств по переробці молока в Сумській області. На сьогоднішній день це сучасне, прогресивне підприємство, яке виготовляє продукцію високої якості, що підтверджується як багатьма нагородами спеціалізованих виставок та конкурсів, так і народним визнанням. Завдяки застосуванню нової сучасної техніки високій організації праці, впровадженню нових технологій та дотриманню традиційної рецептури, випускається продукція найвищої якості та щорічно поповнюється асортимент не лише смачними, але і дуже корисними видами молочної продукції.

Філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось» - входить до складу ДП «Мілкіленд-Україна». Основні напрямки діяльності комбінату — це виробництво твердих,  плавлених сирів та сухої молочної сироватки. На підприємсті постійно вдосконалюються технології, збільшується асортимент. Підприємство пропонує споживачам понад 15 найменувань високоякісної молочної продукції. Підприємство бере активну участь у виставках, конкурсах, фестивалях де незалежними експертами оцінюється якість молочної продукції. Філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось»  експортує молочну продукцію до Литви, Казахстану, Пакистану, Китаю. 

ТДВ «Охтирський хлібокомбінат»  - асортиментний ряд підприємства сьогодні нараховує  60 найменувань хлібобулочних виробів, які завжди користуються попитом у споживачів. Уся продукція хлібокомбінату проходить обов'язкову сертифікацію. На підприємстві дотримуються традиційних технологій при виробництві продукції, щорічно оновлюється асортимент продукції, розробляються нові оригінальні рецептури.

ПрАТ «Охтирський м’ясокомбінат» -  Модернізоване, високотехнологічне підприємство. Контроль якості є одним із найважливіших елементів діяльності виробництва, завдяки чому продукція  підприємства характеризується високими харчовими та смаковими якостями. Загальна кількість найменувань налічує понад 100 видів ковбасних виробів, а саме: ветчини, ковбаси, делікатеси. Під знаком «ПрАТ Охтирський м’ясокомбінат»»  функціонує фірмова мережа (2 магазини), що гарантує споживачу завжди свіжу продукцію, широкий асортимент та низькі ціни.

ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України -  спеціалізоване підприємство із заготівлі та переробки зернових культур. На даний час основний вид діяльності підприємства є заготівля зернових культур. «Охтирський КХП» став лідером заготовлення зернових серед усіх аграрних підприємств Держрезерву України.

Зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоторговельний оборот товарів за  січень-липень 2018 року  склав 46186,1 тис. дол. США.

Експорт зменшився  на 19% до відповідного періоду 2017 року і склав 13519,5 тис. дол. США, імпорт склав  32666,6 тис. доларів США (509,1 % до відповідного періоду 2017 року).

Сальдо зовнішньоторговельного обороту міста негативне 19147,1 тис. доларів США.

Зовнішньоторговельні операції  з товарами підприємства  м. Охтирка здійснювали з партнерами 46  країн світу.

Найбільші обсяги експортних поставок здійснювались до Білорусії – 30,6 % від загального обсягу експорту, Марокко- 28,2 %, та Туреччини- 22,8 %. Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту мали: США – 83,4% та Литва – 6,0%.

 Основу товарної структури експорту міста  складали  продукти  тваринного походження – 51,7%,  жири та олії тваринного або рослинного походження– 28,2%,  деревина і вироби  з деревини -8,1%.